Najlepsze kieliszki do Martini

W historii słynny drink Martini pijali bardzo często politycy, pisarze i muzycy. Ponoć Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt podczas konferencji w Teheranie poczęstował imperialnym drinkiem samego Józefa Stalina, któremu jednak czegoś brakowało w tej kompozycji smaków. Jako, że swą sławę drink zawdzięcza jeszcze bardziej chyba sławnemu Agentowi Jej Królewskiej Mości warto dowiedzieć się, jakie dokładnie kieliszki powinno się użyć do jego prawidłowego serwowania.

kieliszki do martiniKieliszki do martini powinny być wykonane z nieskazitelnie czystego szkła lub szlachetnego kryształu. Ich pojemność zazwyczaj zamyka się w granicach 150 do 220ml, w zależności od rozmiaru czaszki. Sama czaszka powinna mieć kształt stożka odwróconego czubkiem do dołu. Nóżka szkła do Martini powinna być długa i zakończona delikatną stopką. Aby lepiej wyczuć temperaturę drinka, szkło kieliszka powinno być bardzo cienkie i delikatne.

Jeden z najbardziej znanych drinków świata to mieszanka odpowiednich proporcji ginu i najbardziej znanego Wehrmutu Martini & Rossi produkowanego od 1863 roku. W swojej pierwotnej formie podaje się go we wspomnianym kieliszku w towarzystwie oliwki nabitej na wykałaczkę, choć można go podać z umiejętnie skręconą skórką cytryny, nadającą całości niezwykłej kompozycji i wizualnego efektu.