szafy mroźnicze

Szafy mroźnicze – gwarancja świeżej żywność

Mrożenie jest najlepszym sposobem na długotrwałe przechowywanie żywności. Proces ten pozwala na zachowanie większości cennych składników odżywczych zawartych w produktach, co więcej, nie zmienia także ich smaku czy zapachu. Szafa mroźnicza to najlepsze miejsce do przechowywania półproduktów, a nawet gotowych dań serwowanych w lokalu gastronomicznym. Każdy taki zakład, powinien mieć takie urządzenie na wyposażeniu.

Jakie urządzenia chłodnicze sprawdzą się w gastronomii

Nosząc się z zamiarem zakupu urządzenie chłodzącego warto zastanowić się, do jakich celów będzie ono wykorzystywane. Na rynku dostępne są różne rodzaje szaf mroźniczych. Jedne z nich zamykane są na tradycyjne drzwi, pojedyncze czy podwójne, inne mają rozsuwane, przeszklone wrota. Tego typu urządzenia różnią się również znacząco:

  • gabarytami
  • parametrami
  • sposobem montażu agregatu chłodzącego
  • metodą chłodzenia

Chłodzenie dynamiczne – nowoczesne metody schładzania

Większość urządzeń służących do przechowywania zamrożonej żywności wykorzystuje nowoczesny, dynamiczny sposób chłodzenia. Zastosowanie wentylatora pozwala równomiernie rozprowadzić chłód po całej powierzchni szafy mroźniczej, co z kolei sprawia, że wszystkie znajdujące się w niej produkty, mają taką samą temperaturę chłodzenia.