kieliszki do whisky

Sztuka picia whisky

Whisky jest alkoholem kojarzącym się z klasą oraz stylem życia prawdziwego gentlemana. Jak zatem powinno się serwować oraz pić ten szlachetny alkohol?

Sztuka podania

Whisky powinniśmy podawać w temperaturze kilkunastu stopni Celsjusza. Pamiętajmy, że lepiej sprawdzi się temperatura pokojowa, niż schłodzenie trunku w lodówce.

Kieliszki do whisky, w których serwujemy ten trunek, przypominają raczej szklanki z grubą podstawą o dużej w stosunku do wysokości średnicy. Szklankę taką napełniamy alkoholem do około 1/4 wymiaru pionowego, zwolennicy whisky z towarzystwem mogą połączyć ją z dodatkami.

Złote zasady

Niektórzy twierdzą, że mieszanie whisky z dodatkami to zwykła profanacja, zabijająca smak szlachetnego alkoholu. Inni nie wyobrażają sobie tego trunku bez akompaniamentu ulubionej coli czy cytryny. Dodawanie do alkoholu lodu to również bardzo powszechna praktyka, popularność w tym przeznaczeniu zyskują napoje gazowane o cytrusowym smaku.

Bądźmy świadomi tego, że w łączeniu whisky z innymi substancjami spożywczymi nie istnieją żadne narzucone odgórnie ograniczenia. Granice wyznaczamy my sami, powołując się na nasze smakowe preferencje. Picie whisky powinno być przecież przyjemnością, a nie realizowanym na akord zadaniem.