syfon do wody sodowej

Czy warto kupić syfon do wody sodowej

Chyba każdy przynajmniej raz w życiu pił wodę sodową zrobioną w domu – przy użyciu syfonu. Dla niektórych taka woda to smak dzieciństwa, dla innych syfon jest oryginalnym wynalazkiem. Co prawda przez długi czas używało się go rzadziej niż kiedyś, jednak urządzenie znów zaczyna się cieszyć popularnością.

Syfon do wody sodowej – warto?

Może się wydawać, że syfon jest zbędny – przecież wodę gazowaną można dostać wszędzie. Jednak urządzenie jest po prostu wygodne – pomijając oczywisty fakt, że wodę gazowaną tworzy się w domu o dowolnej porze, dużym udogodnieniem jest to, że nie ma konieczności regularnego dźwigania ciężkich butelek ze sklepu.

Niektórych ucieszy także fakt, że niektórzy producenci  syfonów mają w swojej ofercie specjalne syropy do wody, które pozwalają na samodzielne stworzenie pysznych napojów smakowych. Oczywiście również woda z samą cytryną świetnie ugasi pragnienie.

Rozwiązanie dla ekologów

Cena syfonu nie należy do najniższych, ponieważ trzeba liczyć się z wydatkiem przynajmniej 160 złotych. Warto jednak pamiętać, że to koszt jednorazowy, później dokupuje się tylko naboje napełnione CO2, których cena jest wielokrotnie niższa. Osoby, które na co dzień lubią dbać o środowisko na pewno cieszy fakt, że dzięki używaniu syfonu do wody sodowej zmniejsza się ilość wyrzucanych plastikowych butelek.